Łukasz Szymanek - aktor, konferansjer.
Łukasz Szymanek. Polski artysta kabaretowy, aktor, kabareciarz, konferansjer.
+48 503 33 64 96
szymaneklukasz@gmail.com
fb.com/SzymanekLukasz
Estrada

Konferansjer

Pobierz ofertę


„Spotkanie z Aktorem”

Pobierz ofertę

Solowy program kabaretowy, który łączy w sobie elementy teatru i kabaretu. Wykorzystywane są w nim utwory m.in. Prusa i Fredry, a autorem jest Marcin Wąsowski znany szerokiej publiczności jako 50% Kabaretu Świerszczychrząszcz.

„Spotkanie z Aktorem” to opowieść o codziennym i niecodziennym życiu aktora i jego przygodach.
Bezpośrednie relacje z widownią zbliżają ją do tematu, a „wytworne” bisy zmuszają widza do opuszczenia sali w najlepszym (oby!) nastroju.

Premiera odbyła się w czerwcu 2010 r., a na VI Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych – KADR 2010, program zdobył I miejsce w kategorii małych form.
W roku 2011 z tym programem dostałem się do Półfinałów PaKI.

Czas trwania: 50 minut.


„Zawodowo”

Program został zakwalifikowany do finału festiwalu PAKA 2013, jednego z najbardziej prestiżowego konkursu kabaretowego w Polsce!

Poruszone zostaną problemy różnych zawodów świata.
Poznaj pracę gwiazdy amerykańskiej chirurgii plastycznej, dowiedz się, co Apostołowie robili podczas Ostatniej Wieczerzy i jak ciężko pracuje kiper, a co robi bezrobotny w wolnych chwilach. Jeżeli nie umiesz gotować – jedna sesja z psychologiem kulinarnym wystarczy. Zapraszamy w świat fascynujących zawodów, które opisali m.in. Łukasz Szymanek i Tomasz Nowaczyk (Kabaret Czesuaf).
Praca (śmiechem) gwarantowana!


Warsztaty kabaretowe i teatralne

Prowadzę zajęcia z ekspresji scenicznej, elementarnych zadań aktorskich, interpretacji tekstu, podstaw improwizacji, ruchu scenicznego i wielu innych elementów związanych z teatrem i kabaretem. Współpracowałem m.in. z Centrum Wolontariatu w Lublinie, ze Szkołą Podstawową nr 14 w Lublinie, Technikum Samochodowym, Technikum Budowlanym, Mariańskim Domem Rekolekcyjnym w Sulejówku, a także Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej i w Teatrze NN.


A kiedyś…

Kabaret „Czesuaf” – od lipca 2006 r. do stycznia 2009 r. byłem członkiem tego poznańskiego kabaretu. Przez ponad 2,5 roku zdobyliśmy wiele nagród na prestiżowych przeglądach kabaretowych oraz gościliśmy na ekranach TV w rozmaitych realizacjach kabaretowych.

Kabaret „Ha-Ha” – w październiku 2003 roku razem ze znajomymi założyliśmy kabaret, który z dobrym skutkiem prezentował się na lubelskim podwórku. Grupa ta istniała zaledwie półtora roku, jednak mimo tego była ważnym elementem mojej drogi życiowej.